O mne

Eva NoskovaV roku 2008 sa mi k tomu naskytla jedinečná príležitosť – cesta do Austrálie. Zhodou okolností som narazila na študijný program Australasian College of Natural Therapies, čo je popredná vzdelávacia inštitúcia v oblasti prírodnej medicíny. A okamžite som vedela, že to je presne to, čo chcem robiť. Po trojročnom štúdiu som úspešne ukončila odbor Fytoterapia a Zdravá výživa.

Súčasťou štúdia bola ročná stáž na fakultnej klinike. Bola to výborná príležitosť, počas ktorej som sa naučila aplikovať teoretické poznatky pod dohľadom skúsených pedagógov priamo do praxe.

Popri štúdiu som bola zamestnaná v obchodoch so zdravou výživou ako konzultantka. Náplňou mojej práce boli konzultácie so zákazníkmi a poskytovanie odporúčaní v oblasti fytoterapie a stravovania. Napriek lákavým ponukám zostať v Austrálii som odolala a koncom roka 2011 som sa vrátila domov na Slovensko. Mojim cieľom je šíriť ideu zdravej výživy a šťastného života práve tu, kde som doma. Preto som si začiatkom roka 2012 založila vlastnú konzultačnú spoločnosť zameranú na poradenstvo v oblasti zdravého stravovania.
Momentálne tvorím tím kliniky MEDANTE, ktorá spomedzi prvých lastovičiek na Slovensku, šíri ideu celostnej a naturálnej medicíny. V súčasnosti sa zameriavam hlavne na pomoc budúcim, a už tehotným mamičkám, ktoré môžu ovplyvniť zdravie svojich detí ešte pred pôrodom. Okrem tehotenstva sa v Medante venujem detským ochoreniam (akútnym i chronickým) a ich liečeniu prírodnými prostriedkami bez akýchkoľvek vedľajších nežiaducich účinkov. Zároveň pôsobím ako nutričný poradca pre širokú škálu klientov.